Ślub

Sesja ślubna, kiedy ją zrobić, podczas ślubu czy innego dnia?

 Odpowiedź brzmi – lepiej zdecydować się na sesję plenerową innego dnia. Dlaczego? Sesja w plenerze trwa od 2 do 3 godzin. Zdjęcia robione są zazwyczaj nie w jednym, lecz w kilku miejscach. Dochodzi nam więc czas na przejście z jednego miejsca w drugie, czy przejazd samochodem (spacerowanie w sukni ślubnej nie należy do najłatwiejszych zadań). Kolejną rzeczą jest czas, który poświęcimy na wykonanie zdjęć, a czasem na krótkie nagrywki wideo do filmu. Lepiej w tym czasie skupić się na sesji, dać się ponieść uczuciom czy różnym wariacją np. wskoczenie do wody, położenie się na trawie. W dniu ślubu ciężko będzie się wyluzować i dać się ponieść emocjom, bo trzeba wrócić na sale i prezentować się nieskazitelnie. 

Mini Sesja Ślubna podczas wesela
To zdjęcie było zrobione podczas wesela, zauważyliśmy pięknie zachodzące słońce

Dobrym rozwiązaniem jest wybrać mini plener w trakcje wesela. Jest to wyjście z fotografem w trakcie przyjęcia na dosłownie kilka chwil (o ile warunki wokół sali weselnej na to pozwolą), a można zrobić parę fajnych ujęć. Niestety taka opcja daje nam tylko namiastkę pełnej sesji ślubnej.
Najlepszą opcją jest zdecydowanie się na sesję w innym dniu czy nawet miesiącu. Tu należy uważać ! Wiele par, które odkładają sesję plenerową, w końcu całkowicie z niej rezygnuje. Najlepiej zrobić, ją jak się jeszcze jest z tym wszystkim „na świeżo”.

Jak już się zdecydujecie i umówicie termin z fotografem (nie zapomnijcie, że termin sesji może być ruchomy choćby ze względu na pogodę), przemyślcie w jakim miejscu, stylu i klimacie chcielibyście ją zrealizować.

Sesja plenerowa, kiedy ją zrobić?
Nieodłącznym elemntem sesji nad morzem jest mokra suknia i piasek, który jest później wszędzie
Sesja plenerowa kiedy ją zrobić?
Nieraz podczas sesji można sobie odpocząć leżąc na trawce - z tego też można zrobić dobry kadr

Plener ślubny jest jedną z niewielu okazji, abyście mieli niepowtarzalne zdjęcia w takiej scenerii, jaką sobie wymarzycie. Wiele młodych par chce, by ich sesja była jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i była tą wisienką na torcie.

Sesja ślubna to dobry start na Waszej nowej drodze życia! 

Nie bójcie się spełniać marzeń!