Porady

5 powodów, dla których warto robić zdjęcia czarno-białe

Zdjęcia kojarzą się ze szczęściem – przecież ktoś korzysta z usług fotograficznych, aby uwiecznić ważne momenty w swoim życiu. Teraz pojawia się pytanie czy warto uwieczniać takie momenty w kolorze czarno-białym ? Przecież takie zdjęcia wielu osobom kojarzą się ze smutkiem, a nie z radością.
W kolorze czarnym, cienie dodają tajemniczości, zdjęcia wydają się bardziej mroczne i poważniejsze. Kolor biały symbolizuje niewinność, czystość i światło. W połączeniu te dwa kolory świetnie się dopełniają i można dzięki nim uzyskać moim zdaniem bardzo magiczne kadry. Przeczytajcie, jakie plusy są za fotografiami czarno-białymi.

Sesja plenerowa na dworcu w Zakopanem

1.Czarno-białe fotografie mają w sobie więcej magii. Kolory nie zwracają naszej uwagi, więc skupiamy się na tym co przedstawia zdjęcie, dopatrujemy się szczegółów na fotografii.

2.Zdjęcia czarno-białe dobrze akcentują to co jest najważniejsze w kadrze.

A to ujęcia z sesji ślubnej nad morzem w Orłowie - na pierwszy rzut oka widać, co jest najważniejsze w kadrze
Sesja zdjęciowa na Rusinowej Polanie (widoczność krajobrazu zerowa). Fotografia w tym kolorze dodaje wyjątkowego klimatu

3.Biel i czerń, te barwy lepiej prezentują fakturę oraz kształty na zdjęciu. Ważną rolę odgrywają też półcienie, które dają nam bardziej zauważalne szczegóły.

4.Zdjęcia B&W o wiele lepiej pokazują emocje. W moim odczuciu zdjęcia w tych barwach są bardziej wyraziste.

5.Dla mnie bardzo ważne są zdjęcia w tych barwach podczas reportażu ślubnego. Zawsze daję swoim klientom drobną niespodziankę, która w tych kolorach pasuje prawie do każdego wnętrza. 

Bardzo poodobają mi się zdjęcia z zimnymi ogniami w tych barwach
Dzięki czerni i bieli to zdjęcie jest bardziej wyraziste, półcienie podkreślają zauważalne szczegóły